Erkek Korse

Genellikle fazlalıkların saklanması için kullanıldığı düşünülen korse, oldukça eski zamanlardan beri kadınlar tarafından cazibe unsuru olarak tercih edilmiştir. Marilyn Monroe gibi ünlüler tarafından dikkat çekici bir hale gelen korseler, alımlı kadınların vazgeçilmez aksesuarıdır. Üstelik korseler yalnızca kiloyu saklamak için değil, giyilen bir elbisenin kusursuz görünmesi için de gerekli olabilmektedir. Fakat korse denince akla kadın korselerinin gelmesi son derece üzücüdür. Çünkü erkeklerin de alternatif görüntülere ihtiyacı vardır. Kadınlar gibi birçok erkek de kilosundan şikayetçi. Kilolarına çözüm arayan erkekler soluğu nerede almalı peki? Aslında sorunun cevabı oldukça basit. Sıkı bir diyetle ve aksatılmayan bir sporla fazlalık olan kilolardan kurtulabilirsiniz. Birçok erkeğin iş hayatı yoğun. Bu yoğun süreçte istemeden de olsa diyetler ihmal ediliyor ve spora vakit ayırılmıyor. Daha farklı bir alternatif aranmalı, peki o aranan nedir?

Aranan Çözüm: Erkek Korsesi

Korselerin kiloları iyi bir şekilde kapattığını herkes duymuştur. Kadınların özel günlerde kurtarıcısı olan korseler, sadece kadınlara mal edilmemeli bence. Erkek korse de kadın korseleri kadar sıkı bir görüntü oluşturmayı hedefliyor ve bunu başarıyor. Erkekler de takım elbise içerisinde fit görünmeyi hak ediyor. Çünkü fit bir görüntü özgüveni de beraberinde getirir.

Erkek Korseleri Hangi Durumlarda Kullanılmalı?

Çok fazla çeşidi olan erkek korse, sağlık için de tercih edilmektedir. Kamburluk, boyun, skolyoz, dik durma, çelik, lomber, lumbosakral gibi isimlerle anılan korse türleri, sağlık amacıyla kullanılmaktadır. Ciddi sağlık sorunlarının tedavi aşamasında da mutlaka bir korseye başvurulmaktadır. Dolayısıyla yalnızca güzellik için değil çeşitli duruş bozuklukları için de korse tercih edildiğini bilmelisiniz. Korse kısa süreli bir etki yaptığı gibi uzun süreli bir etki de yaratabilir. Karın kısmıyla ilgili problemleri olan ve göbeğiyle barışamayan erkeklerin yardımcısı olabilir korseler. Korse, karın kısmının sıkılaşmasını ve sertleşmesini sağlar. Bu da size uzun süreli bir etki sunar. Toparlayan korseler mevcut olsa da amacı zayıflatmak olmak üzeri üretilen korseler de vardır. Çaba harcamaksızın terleterek zayıflamayı sağlayan erkek korse çeşitlerine uygun fiyatlara ulaşabilirsiniz. Giyenlerin, fazla kilolarını kıyafetler ile gizlemeye yardımcı olan korse, birçok erkeğin iş alanlarında ve günlük yaşamda kurtarıcısı niteliğindedir. Kısa süreli kullanımlarda erkek korse, geçici sıklığı yakalayabilir. Uzun süreli kullanımlarda ise erkek korse, ciddi anlamda bir zayıflama yoluna gidebilmektedir. Korse tek başına zayıflatmaz. Fakat kumaşı terleten bir kumaş olduğundan ötürü zayıflamanıza kesinlikle yardımcı olacaktır. İş yerlerinde takım elbise kullanımı, fit görünme isteğini doğurur tüm erkeklerde. Fazlalıkları takım elbise içerisinde özgüven kırıklığına yol açtığı gibi iş başarısızlıklarını da beraberinde getirebilir. Erkek korse, iş hayatında erkeklerin yanında olmaya her daim devam edecektir.